Reprodukcja obrazu Upward -1929 - Wassily Kandinsky

Nowy produkt

44,00 zł brutto

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Wassily Kandinsky

Wassily Kandinsky reprodukcje

Fotoobrazy

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

799 Przedmioty

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 13 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 13 punktów lojalnościowych może być zamienione na jeden bon o wartości 13,00 zł.


"Upward" z 1929 roku to kolejne dzieło Wassily'ego Kandinsky'ego, który jest jednym z prekursorów sztuki abstrakcyjnej. Ten obraz jest doskonałym przykładem jego fascynacji kształtami, kolorami i abstrakcyjnym wyrażaniem emocji.

Oto kilka charakterystycznych cech obrazu "Upward_1929":

  1. Abstrakcyjna kompozycja: Kandinsky eksperymentował z abstrakcyjnymi formami i liniami, tworząc kompozycję pozbawioną jakichkolwiek rozpoznawalnych przedstawień. Nie znajdziemy na tym obrazie konkretnych obiektów czy postaci.

  2. Intensywne kolory: Jak zwykle w pracach Kandinsky'ego, kolory odgrywają kluczową rolę. "Upward_1929" jest nasycony intensywnymi barwami, w tym czerwienią, pomarańczą, żółcią, fioletowym i różem. Kandinsky wierzył, że kolory mogą wywoływać emocje i oddziaływać na psychikę widza.

  3. Dynamiczne kształty: Kompozycja tego obrazu jest pełna dynamicznych kształtów, linii i krzywych. Te abstrakcyjne formy sugerują ruch i energię, co nadaje dziełu wrażenie aktywności.

  4. Wyrażanie emocji: Kandinsky był zainteresowany wyrażaniem emocji za pomocą form i kolorów. "Upward_1929" wydaje się emanować energią i radością, ale każdy widz może doświadczyć tego obrazu w inny sposób.

  5. Wolność interpretacji: Sztuka Kandinsky'ego, zwłaszcza jego prace abstrakcyjne, pozostawia dużą swobodę interpretacji. Brak konkretnego przedstawienia pozwala widzom interpretować obraz na własny sposób i odnosić go do swoich własnych doświadczeń.

"Upward_1929" to przykład sztuki abstrakcyjnej, która ma na celu pobudzać wyobraźnię i skłaniać do refleksji. Dzieło to podkreśla dążenia Kandinsky'ego do wyrażenia emocji i wrażeń poprzez abstrakcyjne formy i intensywne kolory.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Reprodukcja obrazu Upward -1929 - Wassily Kandinsky

Reprodukcja obrazu Upward -1929 - Wassily Kandinsky

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Wassily Kandinsky

Wassily Kandinsky reprodukcje

Fotoobrazy

30 produktów w tej samej kategorii: