Reprodukcje obrazów Cafe Terrace - Vincent van Gogh

Nowy produkt

49,00 zł brutto

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Vincent van Gogh

Vincent van Gogh reprodukcje

Fotoobrazy

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

768 Przedmioty

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 11 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 11 punktów lojalnościowych może być zamienione na jeden bon o wartości 11,00 zł.


Obraz Taras kawiarni w nocy (Cafe Terrace At Night) jest wielokolorowym widokiem plenerowym, wizją widza, który czuje się zrelaksowany oraz bez żadnej troski korzysta z uroków otoczenia.

Dzieło przypomina nam nastrój Vincenta van Gogha, kiedy pisał, że „noc jest żywsza i bogatsza w kolory niż dzień”. Kolorystyka obrazu jest bogatsza. Widać również strome lub gołębie krawędzie sąsiednich obszarów, które są nieregularne lecz dopasowane do siebie jak puzzle. Na obrazie Taras kawiarni w nocy żółć kawiarenki gra z niebiesko-czarną ulicą i fioletowo-błękitnymi drzwiami na pierwszym planie.

Rozgwieżdżone niebo jest kluczem do ułożenia całości; poetycka idea obrazu; podwójne oświetlenie i kontrast kawiarni z mocnym niebem rozwija się dzięki tej postrzępionej formie. W obrazie Cafe Terrace At Night kształt pomarańczowej podłogi kawiarni oraz sąsiadujących drzwi i okien łatwo zauważyć odwrócony kształt błękitnego nieba gdzie porozrzucane dyski gwiazd są dopasowane do eliptycznych blatach poniżej.

Najbardziej widocznym aspektem obrazu jest ostry kontrast pomiędzy ciepłymi żółtymi, zielonymi i pomarańczowymi kolorami pod markizą, a głębokim błękitem rozjaśnionego nieba przez gwiazdy, wzmocniony granatem domów w tle. Vincent van Gogh był zadowolony z efektu twierdząc „ Wierzę, że obfitość światła gazowego, które przecież jest żółte i pomarańczowe, intensyfikuje niebieski”.

10 sekretów Tarasu kawiarni nocą:

 - W naukowym ujęciu „Cafe Terrace AT Night” (Taras kawiarni w nocy), Które Jared Baxter przedstawił sugeruje on, że obraz Vincenta van Gogha zawiera aluzje do innego słynnego obrazu Ostatniej wieczerzy Leonarda da Vinciego. Po dokładnym przyjrzeniu się obrazowi widać, że główni bohaterowie to jedna centralna postać z długimi włosami otoczona przez 12 osób PLUS krzyż w tle kompozycji. Natomiast van Gogh umieścił dodatkowe kształty, które przypominają krzyż w całej grafice. Zacieniona postać prześlizgująca się przez drzwi może symbolizować Judasza. Religijna aluzja nie byłaby zbyt odmienna od charakteru Van Gogha. Zanim poświęcił się malarstwu, słynny holenderski artysta chciał „wszędzie głosić ewangelię”, a jego ojciec, Theodorus van Gogh, był pastorem holenderskiego kościoła reformowanego. Mniej więcej w czasie pracy nad Tarasem kawiarni w nocy, van Gogh napisał do swojego brata, Theo van Gogha, wyjaśniając, że ma „ogromną potrzebę, jeśli powiem słowo – religii”, z bezpośrednim odniesieniem do obrazu.

- Vincent van Gogh nigdy nie podpisał Cafe Terrace At Night – jedynie wspomniał o obrazie w trzech korespondencjach.

- Obraz ma trzy różne tytuły „Café, le soir” lub „Kawiarnia wieczorem”. Inna nazwa, którą nosi, to „Taras kawiarni na Place du Forum”.

- Wypełnione gwiazdami niebo Van Gogha pojawia się po raz pierwszy w jego „Café Terrace at Night”. 

- Taras kawiarni w nocy jest jednym z trzech obrazów Arles, które jest wypełnione gwiazdami na niebie. Gwiaździsta noc nad Rodanem i Gwiaździsta noc uzupełniają trylogię.

- Mimo, że obraz jest nocny to pozbawiony jest on koloru czarnego.

- Obraz ten został namalowany przez Vincenta van Gogha na miejscu – nie z pamięci.

- Namalowana kawiarnia nadal istnieje, nosi nazwę Cafe Van Gogh.

- Taras kawiarni w nocy zajmuje drugie miejsce na liście najczęściej kupowanych reprodukcji na płótnie w latach 2000 – 2010. Pierwsze miejsce zajmuje również jego obrazGwieździsta noc”.

- Wedle danych astronomicznych pozycje gwiazd na obrazieTarasu kawiarni nocą” są dokładne.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Reprodukcje obrazów Cafe Terrace - Vincent van Gogh

Reprodukcje obrazów Cafe Terrace - Vincent van Gogh

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Vincent van Gogh

Vincent van Gogh reprodukcje

Fotoobrazy

30 produktów w tej samej kategorii: