Reprodukcje obrazów Vincent van Gogh Almond Blossom Zobacz większe

Reprodukcje obrazów Almond Blossom - Vincent van Gogh

Nowy produkt

95,00 zł brutto

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Vincent van Gogh

Vincent van Gogh reprodukcje

Fotoobrazy

Kwitnący migdałowiec

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

791 Przedmioty

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 11 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 11 punktów lojalnościowych może być zamienione na jeden bon o wartości 11,00 zł.


Kwitnący Migdałowiec (Almond Blossom) autorstwa Vincenta van Gogha.
Kwitnący migdałowiec przedstawia kwitnący migdałowiec pospolity. Jest to jeden z najbardziej znanych i lubianych obrazów słynnego malarza Vincenta van Gogha, bardzo ceniony zarówno przez niego jak i najbliższą jego rodzinę. Jeden z nielicznych obrazów, który został namalowany dla konkretnej osoby – tutaj dla bratanka, którego nazwano tak samo jak on: Vincent Willem.
Artysta był głęboko wzruszony tym, że brat Theo i jego żona Johanna takie właśnie imię postanowili nadać swemu pierworodnemu synowi. Obraz jest również wyrazem ukłonu van Gogha w stronę sztuki japońskiej, którą zawsze podziwiał. Nadmierny wysiłek włożony w namalowanie dzieła, pomyślanego jako dekoracja pokoju dziecinnego, spowodował jednak, że wkrótce po jego ukończeniu artysta doznał kolejnego załamania nerwowego.
Inspiracją dla obrazu mógł być drzeworyt w stylu ukiyo-e namalowany przez japońskiego przedstawiciela tego gatunku, Utagawę Kunisadę. Theo i Vincent van Gogh mieli w swoich zbiorach ponad 400 tego typu japońskich drzeworytów.
Oryginały można podziwiać w Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie.
Reprodukcja obrazu na bawełnianym płótnie.

Vincent van Gogh, holenderski artysta, urodził się 30 marca 1853 roku w małym miasteczku Zundert, w Holandii. Był synem pastora protestanckiego Theodorusa van Gogha i jego żony Anny Cornelii Carbentus. Vincent miał pięcioro rodzeństwa, z czego najbliższym mu bratem był Theo van Gogh, który odegrał ważną rolę w życiu i karierze artysty.

Van Gogh nie zaczynał od razu kariery artystycznej. Przez większość życia zajmował się różnymi zawodami, takimi jak handel dziełami sztuki, nauczanie, kaznodziejstwo czy praca jako asystent nauczyciela. Dopiero później, w wieku 27 lat, postanowił poświęcić się malarstwu.

W 1881 roku van Gogh rozpoczął naukę w Kunstacademie w Hadze, gdzie studiował malarstwo. Jednak z powodu napięć z nauczycielami i różnic w stylu artystycznym, opuścił akademię po kilku miesiącach. W kolejnych latach praktykował malarstwo na własną rękę, eksperymentując z różnymi technikami i stylami.

W 1886 roku van Gogh przeniósł się do Paryża, gdzie nawiązał kontakty z innymi artystami, takimi jak Paul GauguinCamille Pissarro i Georges Seurat. W tym okresie jego styl ewoluował, stając się bardziej ekspresyjnym i zdominowanym przez intensywne kolory. Często malował pejzaże miejskie, sceny z życia ulicy, portrety i martwe natury.

W 1888 roku van Gogh przeniósł się do Arles w Prowansji, gdzie marzył o utworzeniu artystycznej wspólnoty z Gauguinem. Jednak ich współpraca okazała się trudna, a van Gogh coraz bardziej pogłębiał się w chorobie psychicznej.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Reprodukcje obrazów Almond Blossom - Vincent van Gogh

Reprodukcje obrazów Almond Blossom - Vincent van Gogh

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Vincent van Gogh

Vincent van Gogh reprodukcje

Fotoobrazy

Kwitnący migdałowiec

30 produktów w tej samej kategorii: