Reprodukcje obrazów Zbawiciel świata - Salvador Mundi - Leonardo da Vinci

Nowy produkt

139,00 zł brutto

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci reprodukcje

Fotoobrazy

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

798 Przedmioty

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 13 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 13 punktów lojalnościowych może być zamienione na jeden bon o wartości 13,00 zł.


Obraz Salvador Mundi (Zbawiciel Świata) Leonarda da Vinci to obraz w całości lub w większej części przypisywany jest włoskiemu artyście renesansu. Obraz był długo uważany za kopię zaginionego oryginału, który został zakryty zamalowaniem. Obraz Zbawiciel Świata został ponownie odkryty, odrestaurowany i włączony do dużej wystawy prac Leonarda da Vinci w National Gallery w Londynie. Christie’s stwierdził zaraz po sprzedaży pracy, że wielu czołowych naukowców uważa obraz za oryginalne dzieło Leonarda.

Obraz ten przedstawia Chrystusa w anachronicznej niebieskiej sukni. Prawą ręką czyni znak krzyża, trzymając w lewej ręce przezroczystą, nie załamującą się kryształową kulę, którą sygnalizuje jego rolę Salvator Mundi i reprezentującą „sferę niebiańską” niebiosa. Zidentyfikowano około trzydziestu kopi (reprodukcji) i odmian obrazu (prawdopodobnie obrazy te wykonane zostały przez uczniów i naśladowców Leonarda).

 

Obraz Zbawiciel Świata (Salvator Mundi) został sprzedany na aukcji za 450,3 miliona dolarów w listopadzie 2017r. księciu Badr bin Abdullahowi Al. Saudowi. Obraz tym samym ustanowił nowy rekord najdroższego obrazu jaki kiedykolwiek został sprzedany na aukcji publicznej. Książe Badr podobno dokonał zakupu tego obrazu w imieniu Departamentu Kultury i Turystyki w Abu Zabi – lecz przypuszcza się, że mógł on być zastępcą swojego bliskiego sojusznika (saudyjskiego księcia Mohammeda bin Salman). Wynika to z doniesień z końca 2017 roku, bo obraz miał zostać wystawiony w Luwrze w Abu Zabi, lecz w niewyjaśnionych okolicznościach odwołano planowanego na wrzesień 2018 roku odsłonięcia obrazu. Aktualnie uznaje się obecną lokalizację obrazu za nieznaną, jednak w raporcie z czerwca 2019 r stwierdzono, że był on przechowywany na jachcie bin Salmana, do czasu ukończenia Centrum kulturalnego w Al.-Ula. W raporcie z października 2019 roku wskazano, że obraz Leonarda da Vinci może być przechowywany w Szwajcari.

 

U nas można dokonać zakupu reprodukcji na płótnie słynnego obrazu Salvador Mundi (Zbawiciel Świata).

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Reprodukcje obrazów Zbawiciel świata - Salvador Mundi - Leonardo da Vinci

Reprodukcje obrazów Zbawiciel świata - Salvador Mundi - Leonardo da Vinci

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Leonardo da Vinci

Leonardo da Vinci reprodukcje

Fotoobrazy

11 produktów w tej samej kategorii: