Reprodukcja obrazu Gustav Klimt Medicine Zobacz większe

Reprodukcje obrazów Medicine - Gustav Klimt

Nowy produkt

89,00 zł brutto

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Gustav Klimt

Gustav Klimt reprodukcje

Gustav Klimt Medicine

Fotoobrazy

Reprodukcja obrazu Medicine

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

999 Przedmioty

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 13 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 13 punktów lojalnościowych może być zamienione na jeden bon o wartości 13,00 zł.


Reprodukcja obrazu Medicine autorstwa Gustava Klimta.

Obraz "Medicine" (Medycyna) został namalowany przez Gustava Klimta w latach 1899-1907. Jest to jedno z trzech monumentalnych dzieł, znanych jako tryptyk Uniwersytetu Wiedeńskiego, które obejmowało tematykę medycyny, filozofii i prawa. Niestety, obraz "Medicine" nie zachował się w całości i obecnie znane są tylko jego fragmenty.

Fragmenty "Medicine" ukazują postacie lekarzy i pacjentów, tworząc złożony obraz o głębokim znaczeniu symbolicznym. Klimt, w typowy dla siebie sposób, użył bogatych wzorów, abstrakcyjnych form i złotych liści, które stały się jego charakterystycznym stylem.

Widoczne postacie są przedstawione w sposób bardzo niezwykły i odległy od naturalizmu. Gustav Klimt eksperymentował z kompozycją i perspektywą, co dodaje obrazowi surrealistycznego charakteru. Postacie lekarzy i pacjentów są niemalże pozbawione twarzy, co może symbolizować anonimowość i uniwersalność ludzkiego cierpienia.

Ważnym elementem obrazu jest obecność węża, który owija się wokół postaci i tworzy swoiste powiązania między nimi. Wąż był odwiecznym symbolem medycyny, nawiązującym do mitologii greckiej, gdzie był powiązany z Asclepiusem, bogiem lecznictwa.

Mimo że obraz "Medicine" nie jest w pełni zachowany, fragmenty, które przetrwały, wciąż emanują mistycznym i intrygującym pięknem. Gustav Klimt zdołał połączyć temat medycyny z elementami sztuki secesyjnej, tworząc dzieło o głębokim znaczeniu symbolicznym. Mimo że nieznane są dokładne intencje artysty, obraz "Medicine" wzbudza refleksję nad ludzką kondycją, tajemnicą życia i nieuchronnością śmierci.

Zapraszamy do zakupu naszej reprodukcji na płótnie.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Reprodukcje obrazów Medicine - Gustav Klimt

Reprodukcje obrazów Medicine - Gustav Klimt

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Gustav Klimt

Gustav Klimt reprodukcje

Gustav Klimt Medicine

Fotoobrazy

Reprodukcja obrazu Medicine

30 produktów w tej samej kategorii: