Reprodukcja obrazu Gustav Klimt Hygieia Zobacz większe

Reprodukcje obrazów Hygieia - Gustav Klimt

Nowy produkt

89,00 zł brutto

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Gustav Klimt

Gustav Klimt reprodukcje

Gustav Klimt Hygieia

Fotoobrazy

Reprodukcja obrazu Hygieia

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

997 Przedmioty

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 13 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 13 punktów lojalnościowych może być zamienione na jeden bon o wartości 13,00 zł.


Reprodukcja obrazu  Hygieia autorstwa Gustava Klimta.

"Hygieia" to jeden z obrazów Gustava Klimta, namalowany w latach 1900-1907. Obraz przedstawia postać Hygiei, która w mitologii greckiej była boginią zdrowia, czystości i higieny.

Na obrazie widzimy Hygieię w eleganckiej, stylizowanej sukni o intensywnych kolorach i wzorach. Jej postawa jest dumna i pewna siebie, a spojrzenie skierowane w przestrzeń. Klimt wykorzystuje charakterystyczne dla siebie wzory i ornamenty, które otaczają postać Hygiei, tworząc dekoracyjne tło i podkreślając jej boski status.

Gustav Klimt używa bogatych, intensywnych kolorów, takich jak złoto, czerwień i niebieski, które dodają obrazowi luksusowego i dekoracyjnego charakteru. Jego precyzyjne i detaliczne malowanie pozwala na wydobycie z obrazu głębi i tekstury.

Obraz "Hygieia" jest przykładem charakterystycznego stylu secesji, który był popularny w czasach Klimta. Artysta łączy w nim elementy dekoracyjne z postacią bogini, tworząc harmonijną kompozycję pełną symboliki i piękna.

Dzieło to ukazuje nie tylko wyjątkową umiejętność Klimta w zakresie kompozycji i techniki malarskiej, ale także jego zdolność do interpretacji i przedstawiania mitologicznych postaci w sposób nowatorski i unikalny.

Obraz "Hygieia" jest wyrazem szacunku dla zdrowia, higieny i czystości, które były cenione w starożytnej Grecji. Przez swój styl i tematykę, obraz ten stanowi ważną część dziedzictwa artystycznego Gustava Klimta.

Zapraszamy do zakupu naszej reprodukcji na płótnie.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Reprodukcje obrazów Hygieia - Gustav Klimt

Reprodukcje obrazów Hygieia - Gustav Klimt

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Gustav Klimt

Gustav Klimt reprodukcje

Gustav Klimt Hygieia

Fotoobrazy

Reprodukcja obrazu Hygieia

30 produktów w tej samej kategorii: