Reprodukcja obrazu Gustav Klimt Danae Zobacz większe

Reprodukcje obrazów Danae - Gustav Klimt

Nowy produkt

139,00 zł brutto

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Gustav Klimt

Gustav Klimt reprodukcje

Danae Gustav Klimt

Fotoobrazy

Reprodukcja obrazu Danae

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

1795 Przedmioty

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 13 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 13 punktów lojalnościowych może być zamienione na jeden bon o wartości 13,00 zł.


Reprodukcja obrazu Danae autorstwa Gustava Klimta.

Obraz "Danae" autorstwa Gustava Klimta jest jednym z jego najbardziej znanych i kontrowersyjnych dzieł. Namalowany w 1907-1908 roku, przedstawia mitologiczną postać Danae, córkę króla Akrisjosa, która stała się matką Perseusza.

Na obrazie Klimt przedstawia Danae jako piękną nagą kobietę leżącą na złotej pościeli. Jej ciało jest skąpane w jasnych promieniach złotego światła, które symbolizuje mitologiczny moment, w którym Zeus przenikał do komnaty Danae w postaci złotego deszczu. Kompozycja obrazu jest zmysłowa i intymna, a postać Danae wydaje się otwarta na przyjęcie daru boskiego.

Gustav Klimt stosuje charakterystyczne dla siebie zdobienia i wzory, które pokrywają całe tło obrazu. Powierzchnia obrazu jest bogato ornamentowana, używając złota, srebra i wzorów geometrycznych. Te dekoracyjne elementy są charakterystyczne dla stylu secesji, w którym Klimt się specjalizował.

"Danae" Klimta wzbudził kontrowersje ze względu na swoją eksplicitność i tematyczne odniesienia. Obraz był uważany za prowokacyjny i nieodpowiedni dla niektórych widzów swojego czasu, ze względu na nagą postać i tematykę mitologicznego zbliżenia z bogiem.

Obecnie obraz "Danae" znajduje się w prywatnych kolekcjach i jest często eksponowany w różnych wystawach sztuki na całym świecie. Jego wyjątkowy styl, eksperymenty z ornamentacją i odważne podejście do tematyki sprawiają, że jest on jednym z najbardziej znanych dzieł Gustava Klimta.

Zapraszamy do zakupu naszej reprodukcji na płótnie.

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Reprodukcje obrazów Danae - Gustav Klimt

Reprodukcje obrazów Danae - Gustav Klimt

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Gustav Klimt

Gustav Klimt reprodukcje

Danae Gustav Klimt

Fotoobrazy

Reprodukcja obrazu Danae

30 produktów w tej samej kategorii: