Reprodukcje obrazów Adele Bloch-Bauer I - Gustav Klimt

Nowy produkt

105,00 zł brutto

Reprodukcje obrazów

Reprodukcje na płótnie

Gustav Klimt

Gustav Klimt reprodukcje

Gustav Klimt Adele Bloch-Bauer I

Fotoobrazy

Więcej szczegółów

Dodaj do listy życzeń

1961 Przedmioty

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 16 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 16 punktów lojalnościowych może być zamienione na jeden bon o wartości 16,00 zł.


Reprodukcja obrazu Adele Bloch Bauer I autorstwa Gustava Klimta.

Obraz "Adele Bloch-Bauer I" jest jednym z najbardziej znanych dzieł austriackiego malarza Gustava Klimta. Namalowany w latach 1907-1908, przedstawia portret Adele Bloch-Bauer, austriackiej kobiety zamożnej i mecenaski sztuki.

Obraz przedstawia Adele Bloch-Bauer siedzącą w złotej sukni, otoczoną przez bogato zdobione wzory i ornamenty. Jej postać jest subtelnie rozmyta, a tło zdominowane przez złoto, tworząc wrażenie niemalże mistycznego blasku. Adele patrzy na widza z pewnym spokojem i godnością.

Jednym z charakterystycznych elementów tego obrazu jest używanie złotych i srebrnych liści w tle, co nadaje dziełu luksusowy i ekstrawagancki wygląd. Klimt stosował technikę mozaikową, używając drobnych pociągnięć pędzla i nakładając warstwami farby, aby stworzyć gęstą i teksturalną powierzchnię.

Obraz "Adele Bloch-Bauer I" odzwierciedla styl i estetykę secesji, z charakterystycznymi ornamentami i dekoracyjnymi detalami. Prace Gustava Klimta często eksplorowały relacje międzyludzkie, seksualność i bogactwo symbolicznych motywów. Portret Adele Bloch-Bauer ukazuje elegancję, władzę i tajemniczość postaci.

Ten obraz ma również znaczenie historyczne i kulturowe. Adele Bloch-Bauer była wieloletnią przyjaciółką Klimta i jedną z jego najważniejszych mecenasek. Jej dom w Wiedniu był ważnym miejscem spotkań dla artystów i intelektualistów tamtego czasu. Obraz stał się symbolem dekadencji i przepychu arystokracji ówczesnego Wiednia.

Obraz "Adele Bloch-Bauer I" był przedmiotem kontrowersji i sporów o jego prawowitość własności. Po latach batalii prawnych, w 2006 roku obraz został zwrócony spadkobiercom Adele Bloch-Bauer i trafił do austriackiej Galerii Narodowej Belvedere w Wiedniu.

Dziś "Adele Bloch-Bauer I" jest uważany za jedno z najważniejszych i najbardziej cenionych dzieł Klimta. Jego unikalne połączenie dekoracyjnej sztuki secesji, bogatych kolorów i wyjątkowej atmosfery sprawia, że przyciąga uwagę wielu miłośników sztuki na całym świecie.

Zapraszamy do zakupu naszej reprodukcji na płótnie.

Oceń 
2019-05-23

obraz

Bardzo starannie wykonana reprodukcja. Polecam.

  Napisz opinię

  Reprodukcje obrazów Adele Bloch-Bauer I - Gustav Klimt

  Reprodukcje obrazów Adele Bloch-Bauer I - Gustav Klimt

  Reprodukcje obrazów

  Reprodukcje na płótnie

  Gustav Klimt

  Gustav Klimt reprodukcje

  Gustav Klimt Adele Bloch-Bauer I

  Fotoobrazy

  30 produktów w tej samej kategorii: